Дати: 
15/03/16 - 16/03/16
Місце: 
Запоріжжя
Навчальна сесія з покращення якості у Запорізькій області. Березень 2016 р.

 

15-16 березня 2016 року з метою обговорення перших результатів роботи і проблем, що виникають під час проведення заходів з покращення якості континууму ВІЛ-послуг у Запорізькій області, RESPOND провів навчальну сесію для місцевих команд покращення якості. Місцеві команди були представлені наставниками з покращення якості, фахівцями первинної медико-санітарної допомоги, протитуберкульозної, наркологічної та дермато-венерологічної служб. У заході також взяли участь представники Агентства США з міжнародного розвитку (USAID), Українського центру контролю за соціально небезпечними хворобами Міністерства охорони здоров'я України (УЦКС), Всеукраїнської мережі ЛЖВ, ВІЛ-сервісних організацій та пацієнти сайтів АРТ.

За допомогою «Дошок успіху» – імпровізованих стендів – місцеві команди, що працюють на базі восьми сайтів АРТ, ділилися своїми успіхами та уроками, засвоєними під час тестування змін до континууму ВІЛ-послуг. Так, за період з січня по березень 2016 року місцеві команди покращили переадресацію пацієнтів завдяки скоординованості взаємодї сайтів АРТ з центрами первинної медико-санітарної допомоги та спеціалізованими службами, почали частіше транспортувати зразки крові на тестування з сайтів АРТ до обласного центру СНІДу, збільшили час роботи сайтів АРТ і обласного центру СНІДу, долучилися до розшуку пацієнтів, які стоять на диспансерному обліку і не з’являються на прийом до лікаря.

RESPOND представив результати базової оцінки, проведеної на основі опитування пацієнтів сайтів АРТ. Мета опитування – фіксація і аналіз якісних змін, які відбуваються внаслідок заходів з покращення якості. Очікувані зміни передбачають кращу доступність послуг тестування на ВІЛ у зручних для пацієнтів місцях та у зручний для них час; підвищення якості консультування; зменшення часу очікування результатів тестування; загальне задоволення пацієнтів послугами сайтів АРТ. Повторне опитування пацієнтів буде проведено у першому кварталі 2017 року.
 

Матеріали зустрічі розміщено у додатках нижче.