Дати: 
01/08/16 - 04/08/16
Посилення прихильності до лікування за допомогою місцевих структурованих інтервенції

Проект RESPOND продовжує підтримку впровадження трьох місцевих структурованих інтервенцій, спрямованих на посилення прихильності до лікування серед складних груп людей, які живуть з ВІЛ (ЛЖВ), а саме:

  • Пацієнти, які опинилися поза системою послуг і повторно починають лікування, а також пацієнти, яким вперше призначене лікування, отримують послуги через програму «Школа пацієнта» - інтервенцію індивідуального рівня, що складається з п’яти індивідуальних консультацій, прив’язаних до візиту до лікаря та відвіданням медичного закладу. Крім того, матерям з маленькими дітьми надається підтримка з набуття економічної самостійності, для чого інтервенцію «Школа пацієнта» інтегровано з програмою економічної самостійності «Майстерня можливостей».
  • ЛЖВ, які вживають наркотики, отримують послуги в рамках інтервенції під назвою «Кроки до здоров’я». Програма передбачає соціально-психологічну підтримку.
  • Для ЛЖВ з ко-інфекцією туберкульоз впроваджується програма «Туберкульоз виліковний», спрямована на успішне завершення протитуберкульозної терапії.

Загалом, вісім неурядових організацій впроваджують згадані інтервенції у семи регіонах України (дивіться таблицю, наведену нижче).

Зазвичай клієнтів залучають до програми, коли вони перебувають у депресивному стані. Робота у програмі дозволяє змінити модель поведінки, і таким чином пацієнти тримають контроль над своїм життям і здоров’ям.

Соціальний працівник «Школи пацієнта»,
Черкаське обласне відділення Всеукраїнської Мережі ЛЖВ

 

Переважна більшість клієнтів в результаті участі у програмі виявляють дуже високий рівень прихильності. Усі вони ефективно приймають АРТ, а також лікують інші супутні хвороби

Соціальний працівник «Школи пацієнта»,
БО «Світло надії»

Успіх інтервенції «Кроки до здоров’я» демонструють необхідність роботи над побудовою прихильності до системи охорони здоров’я і медичного нагляду у людей, які вживають ін’єкційні наркотики. Серед наших клієнтів є багато тих, хто не користується медичними послугами, тому що мають недостатньо досвіду або мають негативний досвід відвідування медичних закладів. Інтервенція допомагає отримати позитивний досвід і в результаті рятує життя.

Соціальний працівник «Кроки до здоров’я»,
Криворізьке міське відділення Всеукраїнської Мережі ЛЖВ

У мене не було роботи. Я мешкала зі своїм чоловіком та його батьками… Чоловік був єдиною людиною, хто приносив гроші у сім’ю. Я сиділа вдома і наглядала за своїм маленьким сином та батьками чоловіка. Перебуваючи у постійному стресі, я навіть запитала соціального працівника, чи можу я тимчасово припинити лікування. Та соціальний працівник запропонував мені піти до «Школи пацієнта», що я і зробила. Після закінчення школи я продовжила «навчання» у «майстерні можливостей.

Ольга, клієнт програми «Майстерня можливостей»,
Дніпропетровське обласне відділення Всеукраїнської Мережі ЛЖВ
Читайте історію про Ольгу на нашому сайті