Дати: 
21/11/16 - 23/11/16
Місце: 
Київ
Третя національна науково-практична конференція з питань ВІЛ-інфекції/СНІДу, листопад 2016 року

 

На Третій національній конференції «За кожне життя разом» (21-23 листопада 2016 року) проект RESPOND представив модель покращення якості послуг та результати роботи щодо тестування змін з метою зменшення прогалин у континуумі ВІЛ-послуг. Рекомендації щодо інтегрування моделі безперервного покращення якості у процесі надання послуг державними закладами охорони здоров’я у партнерстві з громадськими організаціями стали частиною резолюції конференції.

Під час секційних засідань, RESPOND представив досвід та результати впровадження низки інтервенцій. Інтервенція «Здоров’я партнера», яка спрямована на залучення до тестування на ВІЛ статевих партнерів ключових груп, сьогодні демонструє досить високий рівень виявлення - 11% серед протестованих статевих партнерів ЛЖВ і 7% серед статевих партнерів ЛВІН. Ще одна інтервенція – «Test and Link»  – за допомогою соціальних мереж залучає ЧСЧ до консультування і тестування на ВІЛ. Середній показник виявлення ВІЛ-інфекції за допомогою цієї моделі у Києві та Одесі складає  5%.  «Кроки до здоров’я» – приклад  інтервенції, за допомогою якої протягом півтора року 390 ЛBIН посилили свою прихильність послуг системи охорони здоров’я. Великий інтерес викликала інтервенція «Школа пацієнта», інтегрована з «Майстернею Можливостей». Ця інтегрована модель має на меті забезпечення клієтнів можливостями економічної самостійності з метою формування прихільності до АРВ-терапії. 197 жінок пройшли програму інтегрованої інтервенції. Клієнти продемонстрували підвищення мотивації до позитивних змін у житті та покращення власного здоров’я. 

Під час конференції Проект RESPOND представив досвід розробки та впровадження електронних інструментів аналізу та візуалізації показників з покращення якості на рівні сайтів АРТ та інструментів для відстеження прогресу діяльності з покращення якості в межах окремого регіону.  

RESPOND також поділився результатами дослідження, що проводилось серед ЧСЧ та лікарів сайтів АРТ щодо готовності до впровадження доконтактної профілактики ВІЛ-інфекції, проведеного проектом RESPOND спільно з Єльським університетом. 

До тезисів Національної конференції увійшли 3 статті, які стосувалися результатів діяльності проекту RESPOND, а саме:

  • Бугаєнко Н.С., Антоненко Ж.В, Юрченко О.В., Ніколко М.В. «Результати покращення залучення ЛЖВ до медичних послуг у м. Києві»
  • Миронюк І.С., Мулеса О.Ю. «Кризовий менеджмент як інструмент забезпечення ефективного функціонування сайтів АРТ»
  • Миронюк І.С., Мулеса О.Ю., Ніколко М.В. « Інструмент оцінки кадрового потенціалу сайтів АРТ як засіб планування розширення охоплення медичними послугами представників цільових груп населення»
  • Чухалова І.ВІ., Шудова М.Г., Лопатенко Г.А., Марченко Н.Є., Ніколко М.В., Калягіна Н. Г. «Досвід впровадження системи моніторингу і оцінки щодо реалізації заходів стратегії FAST TRACK на рівні сайтів АРТ»

Буль ласка, скористайтеся цим посиланням, щоб подивитися фотографії конференції.