Дати: 
18/05/17 - 19/05/17
Місце: 
Київ
COP "Improving the enrollment of PWID", May 18-19, 2017

 

18-19 травня проект USAID RESPOND провів зустріч спільноти практиків за участі партнерських неурядових організацій (НУО), які впроваджують інтервенцію, спрямовану на залучення людей, які живуть з ВІЛ та вживають ін’єкційні наркотики (ЛВІН), та їхніх статевих партнерів до послуг тестування у регіонах України з високим рівнем поширеності ВІЛ (Дніпропетровській, Херсонській, Київській, Миколаївській і Одеській Областях та місті Києві).

Інтервенція має назву «Здоров’я партнера». Проект RESPOND розробив та пілотував цей унікальний та вкрай необхідний інструмент, який дозволяє вдосконалити континуум ВІЛ-послуг на етапах виявлення та тестування. Соціальні та медичні працівники зазначають, що статеві партнери людей, які живуть з ВІЛ (ЛЖВ), особливо ті, хто вживає ін’єкційні наркотики (ЛВІН), завжди належали до тієї групи людей, яких  важко було виявити через різні причини. Ось лише деякі з них: самостигрматизація ЛВІН та страх розкриття, помилкова думка про те, що постановка на облік у службі СНІДу передбачає реєстрацію правоохоронними органами або про те, що антиретровірусна терапія (АРТ) може спричинити смерть, хибне уявлення про реєстрацію у службі СНІДу як занадто довгий, принизливий, болючий та витратний процес, недостатньо високий рівень навичок мотиваційного консультування серед соціальних працівників тощо. Інтервенція «Здоров’я партнера» пропонує методи подоланні цих перешкод та допомагає ЛЖВ та ЛУІН будувати здорові стосунки, розкривати свій ВІЛ-статус та долучати їхніх статевих партнерів до  послуг лікування і підтримки.

Від початку впровадження інтервенції для статевих партнерів ЛВІН «Здоров’я партнера» у серпні 2015 року 4 138 людей пройшли тестування на ВІЛ, у 284 (7%) з них результат виявився позитивним. 194 (68%) клієнта з позитивним результатом взято на облік до служби СНІДу і 98  (50,5%) почали прийом АРТ. 

За період впровадження інтервенції «Здоров’я партнера» для статевих партнерів ЛЖВ, яку також розпочато у серпні 2015 року, 5306  клієнтів пройшли тестування на ВІЛ, позитивний результат отримали 646 (12%) людей, 485 (75%) з них зареєстровано у службі СНІДу, а 199 (41% від кількості взятих на облік) почали прийом АРТ.

RESPOND передав інтервенцію «Здоров’я партнера» Благодійній організації «Всеукраїнська мережа ЛЖВ». Для цього проект провів тренінг для співробітників центрального офісу та регіональних осередків Мережі, забезпечив їх посібниками із впровадження та посібниками для фасилітаторів. Модель «Здоров’я партнера» включено до заявки до Глобального Фонду на 2018-2020 рр.