Доля 17-річного Юрка, студента криворізького коледжу, нелегка в цілому. У 16 років він пішов з дому і сповна відкрив для себе “доросле життя”: з усіма насолодами та небезпеками. Утримуватися від спокуси не вистачало волі. Та дізнавшись про можливість стати учасником програми для підлітків «Стрит Смарт» (Street Smart) він не вагався ні хвилини.

Ця програма є надзвичайно актуальною для регіону. На сьогодні близько 200 юнаків та дівчат віком від 11 до 18 років мають змогу пройти навчання за новою для України методикою «Стрит Смарт» в рамках її апробації у Кривому Розі. Саме до цієї когорти потрапив і Юрко.

Готовність Юри говорити про свій досвід споживання психоактивних речовин гарно вплинула на атмосферу довіри на сесіях у групі «Стрит Смарт». «В учасників цієї групи, завдяки Юрі, - говорить фасилітатор проекту Кирилова Дар’я, - найулюбленішою стала ціль програми “Отримуй задоволення від змін”. Це саме те, чого бракувало багатьом учасникам. Вони могли розуміти, що поводяться ризиковано, але змінюватися означало для них відмовляти собі, обмежувати себе».

Юнак зрозумів, що «приємностей» в ризикованій поведінці значно менше, ніж недоліків. Якщо рішення про відмову від “трави” Юра прийняв досить швидко, то ризики, пов’язані з незахищеним сексом та вживанням алкоголю, хлопцем довго не усвідомлювались: жодного разу не обстежившись на ВІЛ та ІПСШ, він був утім переконаний, що з ним усе гаразд.

На індивідуальній сесії, що завершує основну частину програми «Стрит Смарт», Юра зміг чітко окреслити свої плани на найближче майбутнє, а саме: “Припинити вживання алкоголю” та “Взяти відповідальність за своє життя”.

Оскільки методика спрямована на послідовне отримування знань та конкретних навичок убезпечення себе від різних факторів ризику, важливим досягненням було те, що Юра висловив намір пройти тест на ВІЛ. На момент закінчення програми він вже пройшов до тестове консультування, тож усвідомлює можливі наслідки визначення свого ВІЛ-статусу.

БО «Наше майбутнє», що впроваджує програму «Стрит Смарт» у місті Кривий Ріг Дніпропетровської області,  налагодила струнку систему переадресацій, у якій клієнти «Стрит Смарт» відповідно до своїх потреб можуть продовжувати отримувати різні соціальні, медичні, психологічні й освітні послуги на базі установ міста. В той же час, організація планує залучати додаткові спонсорські кошти для продовження впровадження програми «Стрит Смарт»  після закінчення у березні 2015 року терміну гранту, наданого проектом USAID RESPOND. БО «Наше майбутнє» також провела серію круглих столів, учасники яких – представники  місцевої влади, системи охорони здоров’я, соціальних служб, освіти, ЗМІ – висловили готовність інтегрувати модель «Стрит Смарт» до системи послуг для молоді у місті Кривому Розі.